неділю, 9 вересня 2012 р.

Портфоліо проекту


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту «Інтернет – добро  чи  зло»

Назва навчальної теми

_Навчальний  проект_

Основний та другорядні навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас: 15 – 17 років, 9 – 11 класи

Стислий опис проекту

            Уроки інформатики дають можливість для учнів  проявити їх творчі і інтелектуальні здібності. Особливий інтерес учнів викликає вивчення теми “Глобальна комп'ютерна мережа Internet”. Проект розрахований  на учнів 10 - 11 класів, його мета виявити рівень обізнаності учнів про позитивні  та  негативні сторони мережі Інтернет та способи захисту від них; розробити рекомендації для учнів щодо безпечного використання Інтернету.

План

План навчального проекту
План впровадження проекту

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає учням: розвивати комунікативні навички, навички співробітництва для роботи в малих групах, вдосконалювати навички аналізувати та синтезувати отриману інформацію. Учні повинні навчитись використовувати засоби інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією, спілкування; планувати, організовувати індивідуальну і колективну діяльність в інформаційному середовищі; створювати інформаційні об’єкти, фіксувати, записувати, спостерігати за ними і вимірювати їх, зокрема, в рамках реалізації індивідуальних і колективних проектів; висувати і перевіряти нескладні гіпотези навчально-пізнавального характеру; безпечно користуватися мережею Інтернет.

Опис оцінювання

На початку навчального проекту   Упродовж всього проекту проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням ЗХД та обговорення основних питань теми при перегляді вступної презентації учителя, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами здійснюють самооцінку свого просування у навчанні.
Під час роботи  завдань проекту кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів з Формою оцінювання вміння аргументувати та Формою оцінювання вміння аналізувати. Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.
Наприкінці роботи над проектом проводиться опитування, робота з контрольними списками та захист створеної презентації (оцінювання презентації проводиться за відповідною формою оцінювання).

Діяльність учнів

            На  початку  виконання  проекту керівник  проекту знайомить учнів зі вступною презентацією та публікацією, які допоможуть з'ясувати навчальні  потреби  учнів. Після  перегляду  презентації вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією,  яку можна  бути  знайти  на  запропонованих  вчителем  сайтах.
            Проте, вчитель зауважує, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Учитель об’єднує учнів в 3 групи за бажанням учнів. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями, учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі. Поділ на групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок.
Група А. Проводять анкетування серед учнів та батьків та обробляють результати. Результати роботи оформлюють у вигляді презентації.
 Група Б. Досліджують основне питання проекту та визначає як можна захистити себе та персональні дані при користуванні Інтернетом. У процесі роботи учні знаходять інформацію у мережі.
 Група В. Оформлюють результати досліджень у вигляді презентації.
Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів на загальношкільній конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище:                       Тетяна Берлова

Фах, навчальний предмет:  учитель  фізики

Навчальний заклад:             загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область:  с. Руновщина, Зачепилівського  району,

                                         Харківської області

Контактні дані:                       Tatianaberlova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу:27.0831.08.2012

Місце проведення тренінгу: Руновщинська  ЗОШ І – ІІІ  ступенів

Тренер: Корінець Тетяна Федорівна


Немає коментарів:

Дописати коментар